Příběh Roberta Ference


S Robertem Ferencem se osud příliš nemazlil. Vyrůstal v dětském domově ve Vysoké Peci u Chomutova, bez rodiny, která se ho zřekla. Tady objevili jeho talent, od dětství vybrnkával na klavír melodie během zpěvu. Od poslechu, bez not, které se sám naučil až v deseti letech. Nepřipravený na odchod do samostatného života na internátě v Praze trpěl během studia konzervatoře osamělostí, s pocitem beznaděje došel až k depresím. Nemilosrdný střet s xenofobií a rasismem ho dovedl k fatálním životním závěrům.

Už nebylo školy ani domova, který by ho udržel na správné cestě. Zbyl jen klavír, hudba živila skomírající naději na lepší život. Hrál vlastní skladby i světové hity na piana umístěná na veřejných prostranstvích Prahy, nejčastěji na Masarykově nebo Hlavním nádraží. A tam svitlo světlo budoucnosti.

Nejdříve si všimli diváci na Facebooku, později média. Pomocnou ruku podal Nadační fond Veroniky Kašákové. Stal se finalistou soutěže Pianista roku 2017. Vzniklo první album First, jehož výtěžek má otevřít cestu z ulice k vlastnímu domovu, k léčení depresí, k lepšímu životu.

Pomozte i vy zakoupením nadačního alba, nebo jen sdílením kouzelného klavíru v rukou geniálního virtuosa Roberta Ference, abyste rozsvítili světlo nad temným údolím.

Koupit album

© mStranka.cz
Tento web vznikl zdarma jako charitativní podpora.
Můžete ho mít i vy
Napište nám